Календар зі світлинами студентів в українських строях видали у Тернополі

Анастасія СМАЧИЛО – студентка медичного факультету

Нещодавно вийшла з друку видавництва ТДМУ «Укрмедкнига» серія календарів на 2018 рік зі світлинами студентів, які брали участь у спільному проекті з етногалереєю «Спадок» родини Демкур. Особливою популярністю користується настільний календар з яскравими образами в українських строях. Відчути автентику української культури, її дух і багатство торік мали можливість українські та іноземні студенти Тернопільського медуніверситету. Світлини, зроблені талановитими фотографами Тарасом Хлібовичем і Миколою Василечком, стали популярними в мас-медіа та соцмережах. Хіба ж можна не милуватися неймовірними сорочками, плахтами, гобортками, салбами та іншими. У кожному стібку та хрестику прописано генетичний код нашої нації. Крім того, учасники проекту матимуть приємну й теплу згадку про свої студентські роки, унікальний досвід, глибші знання про українську культуру. ТДМУ – це не лише кузня медичних кадрів, а й осередок культурного розмаїття. Університет з гордістю популяризує автентичну культуру України. Попереду ще багато цікавих ідей та проектів.

Ідея створення календарів виникла під час процесу фотографування в етногалереї «Спадок» ще торік. Під час чотирьох фотосесій обрали найцікавіші образи для календарів.

ТДМУ висловлює подяку родині Демкур за співпрацю, а керівникам проектів етногалереї «Спадок» Наталії Волощук і Тетяні Фарині – за їхнє піклування під час втілення проекту, чарівній Анні Буяк за вдало підібрані образи та ретельну допомогу.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА,

Микола ВАСИЛЕЧКО (фото)