Йорданська вода вирізняється від звичайної високим рівнем енергетики

В Україні люди завжди вірили й вірять у цілющу силу йорданської води. Отож знову на Водохреще ми поспішали до храмів із збаночками, аби наповнити їх та скропити обличчя цим життєдайним нектаром здоров’я.

Вода, набрана в будь-якому водоймищі – річці, озері, ставку, криниці, навіть з кранів у міських квартирах у ніч на Водохреще (до 5 години ранку), буде свіжою протягом року, вона не має неприємного запаху, не застоюється.

З давніх-давен нею лікували різні хвороби в людей та тварин, скроплювали породіллю, очищали обійстя, тому в оселі впродовж усього року була йорданська вода, яка і рік, і два не псувалася, а завжди була свіжою та придатною до користування. На Водохреще деякі сміливці купаються в прорубаних ополонках. У народі кажуть, що той, хто скупається на Йордань, цілий рік не хворітиме, бо в цей день хрестили Ісуса Христа. Вдома господар окроплював освяченою водою город, реманент, худобу, хату, відтак – всі кути, стіни, вікна, піч і мисник у хаті, знову всі випивали свяченої води й лише тоді сідали за стіл снідати, бо до цього часу ніхто й риски в роті не мав. Згідно з християнським віровченням саме після Хрещення Ісус почав навчати людей, осяваючи їх світлом істини. Крім того, в хрещенні Христовому людство долучилося до Його Божественної благодаті, отримавши в цьому таїнстві очищення живою водою, що приводить в життя вічне. Тому прийняття таїнства Хрещення є обов’язковою умовою приналежності вірян до церкви.

Господь дає благодать для зцілення святою водою недуг саме за молитвою. Благодать і цілюща сила йорданської води – це відповідь на наші молитви, наше релігійне почуття, – каже фітотерапевт Марія Тройчак. – Нині існує багато новітніх технологій очищення води, але найвищий ступінь має вода, освячена на Водохреще. Пригадую історію, яку розповіли нам під час екскурсії в місті Бріксель, неподалік Мюнхена, про те, що вчені-монахи досліджували воду з водойм Альпійських гір Південного Тиролю. Після обряду освячення сімома монахами стоячої, з неприємним запахом води її якість значно покращилася: змінилася структура, набрала смаку та кольору, зникли механічні та хімічні забруднення. А ще зникли віруси, грибки та інші мікроорганізми. І сліду не залишилося від бактерій, адже у воді утворилося електричне поле, в якому ці мікроорганізми вже не розвивалися. Крім цього, відбулося багато реакцій окиснення води, під час яких зменшився вміст таких хімічних елементів, як залізо, кадмій, свинець, миш’як, зникли сірководень і хлор. Перші дослідження та спостереження за станом води відносять ще до XVII століття.

Своїм пацієнтам Марія Іванівна радить зранку натщесерце випивати склянку джерельної, додавши одну чайну ложку йорданської води. Можна приготувати такий напій звечора, додавши ще й чайну ложку меду. «Усі мої пацієнти вживають фітопрепарати на джерельній воді з додаванням освяченої, осінивши склянку знаком Христа, – каже фітотерапевт. – Адже люди, які заготовляють трави, готують фітопрепарати своєю енергетикою дещо впливають на лікарські засоби, а йорданська вода має очищувальну дію. Численні випадки засвідчили, що одужання за таких умов відбувається значно швидше. Щодо лікувальних властивостей йорданської води, то вони мають цілком наукове пояснення, адже освячення руйнує міжмолекулярні зв’язки (пам’ять води), повертаючи їй оригінальну структуру, підвищуючи біологічну активність.

Усю воду наші предки називали святою. З покоління в покоління передавалася глибока шана воді. П’ючи воду з джерела, чоловіки знімали головний убір на знак пошани. Жінки ж зранку, коли йшли з коромислом до криниць, одягалися в чистий одяг. Матері навчали дітей: не плюй у воду, не кидай сміття, не говори біля води лайливих слів. За криницями ретельно доглядали, щороку чистили їх. Восени, коли завершувалися польові роботи, чоловіки та жінки збиралися біля річок, ставків, аби очистити від бруду, сміття. І водойми віддячували людям чистою та прозорою водою. Традиційним у нашого народу було оберігання водоймищ. У багатьох родинах були власні копанки, які заповнювали природним шляхом. Наші пращури вірили, що земна вода поєднується з небесною, тому, оберігаючи земну воду, вірили, що будуть мати й небесну. Біля криниць, джерел часто можна було побачити вербу – її коріння очищало воду. Не годилося кидати сміття у воду, забруднювати її. За осквернення води треба було покаятися, бо кара чекала на цю людину. В українців існувала гарна традиція: парубок, який збирався до війська, мав почистити 12 джерел, щоб ворожа куля не брала. Якщо людина ставиться до води по-божому, то вода, яка є в організмі, в разі небезпеки відводить зло, стає невидимим щитом, який захищає від усіляких напастей. Відоме в народі лікування з трьох криниць, що при храмі. Для когось це може здатися звичайним забобоном, а насправді, вода там цілюща, адже церкви раніше будували лише в місцинах з позитивною енергетикою. Також лікувалися наші предки «намоленою» водою, тією, над якою читали молитви. «Намоленою» водою можна скроплювати місця в помешканні, де вам незатишно, некомфортно, омити обличчя, руки.

Феномен Йорданської води засвідчують й науковці.

– Мені часто доводилося спілкуватися з директором Інституту екології людини Михайлом Куриком, – каже доцент ТДМУ Тамара Воронцова. – Він разом з колегами впродовж багатьох років у період з 9 до 23 січня досліджував фізичні властивості води з того самого джерела, але саме 18-19 січня вода набувала незвичних властивостей. Зокрема, змінювалося її бiополе, кислотно-лужний баланс, електропровiднiсть. Примітним є й той факт, що частотний спектр випромінювання води стає подібним до електромагнiтних випромiнювань здорових органiв людини. Вода, набрана на Водохреще, має підвищені біоенергетичні властивості, здатна поліпшити самопочуття та підвищити імунітет. І це беззаперечний, доведений наукою факт. Зберігати воду найкраще у скляному посуді чи керамічних збанках, так вона утримуватиме всі цілющі властивості та позитивні елементи.

Вода – одна з найбільших загадок природи, створена для блага людини, тому так важливо не занапастити своїм байдужим ставленням одне з найбільших чудес у світі, про яке так влучно висловився відомий письменник Антуан де Сент-Екзюпері: «Вода, в тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуються, не відаючи, що ти таке…».

Лариса ЛУКАЩУК