З талантом організатора

Анатолій Іванович Паламарчук народився 11 вересня 1938 року у с. Святець Теофіпольського району Хмельницької області. 1955 року закінчив середню школу та вступив до Станіславського (тепер Івано-Франківський) медичного інституту. Після двох років навчання 1957 року перевівся в новостворений Тернопільський державний медичний інститут, який закінчив 1961 року (перший випуск). 1961-63 рр. працював хірургом Кустівецької дільничної лікарні Полонського району, що на Хмельниччині, хірургом Тернопільської міської лікарні № 1. 1963-65 рр. – клінічний ординатор кафедри загальної хірургії Тернопільського медінституту, з вересня 1965 р. – асистент кафедри.

Тривалий час працював над науковою темою «Взаємозв’язок функції кори наднирників і печінки у хворих на тиротоксикоз до- і після хірургічного лікування». Під керівництвом професора О.Н. Люльки впроваджував у практику відповідні рекомендації щодо ведення передопераційного та післяопераційного періодів у хворих на тиротоксикоз. У подальшому брав участь у виконанні планових наукових робіт кафедри з проблем хірургії органів травлення, лікування ран та раневої інфекції, ендокринної хірургії.

З 1998 року як досвідченого викладача-методиста та організатора навчального процесу А.І. Паламарчука переведено на посаду асистента новоствореного курсу комбустіології і пластичної хірургії, де він працював до 2017 року, проводив наукові дослідження з проблем комбустіології та впроваджував у клінічну практику нові методи лікування опіків під керівництвом професора В.В. Бігуняка.

Асистент А.І. Паламарчук – автор і співавтор понад 60 наукових і методичних публікацій, співавтор винаходу та семи рацпропозицій.

Останні 18 років А.І. Паламарчук поєднував педагогічну та наукову діяльність на кафедрі з виконанням функцій помічника ректора університету та інспектора навчального відділу, де проявилося його вміння працювати з людьми, організаторський талант і великий досвід роботи в рідному університеті.

А.І. Паламарчук брав активну участь у виховному процесі, в громадській діяльності, створенні музею та книги про історію університету, а тепер як заступник голови університетської комісії соціального страхування, один з організаторів асоціації випускників університету. Активно співпрацює також з редакцією газети «Медична академія».

Нагороджений орденом «Знак пошани», медаллю «Ветеран праці», Почесним знаком «Відмінник вищої школи», двома Почесними грамотами Міністерства охорони здоров’я України, грамотами обласної державної адміністрації, обласної ради профспілок, численними грамотами та подяками ректорату університету.

Анатолій Іванович разом з дружиною Марією Михайлівною – лікарем-терапевтом виховали сина Івана, який здобув інженерну освіту, доньку Оксану – англійського філолога. Невістка Оксана – терапевт, зять Борис має технічну освіту. Тішаться трьома онуками: Юрій вже інженер, а Роман і Віктор – студенти.

Колектив кафедри загальної хірургії вітає шановного Анатолія Івановича з 80-літтям, бажає міцного здоров’я, благополуччя, творчого натхнення та нових успіхів на благо нашого університету.