Зустріч ректора зі студентським парламентом

Традиційно щомісяця під час навчального року ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда зустрічається з представниками студентського парламенту. Цього року зустріч з новообраним органом студентського самоврядування відбулася 31 жовтня.

До керівного складу нового парламенту увійшли Романна Павлюк (голова), Назар Ковбаса (заступник голови), Владислав Колесник (заступник голови), Антон Єраткін (керівник сектору освіти), Артем Присяжнюк (керівник сектору дозвілля), Віталій Карпов (керівник сектору інформації), Дмитро Замрей (керівник сектору науки), Назарій Савчук (керівник сектору гуртожитків) та інші. Також 20 листопада відбудуться довибори з числа іноземних студентів.

Під час засідання ректор відзначив подяками учасників гурту «Калина чорна», які в університеті та Тернополі всім запам’яталися виконанням українських пісень, неодноразово були учасниками різних концертів і доброчинних акцій.

Віталій Карпов розповів про роботу інформаційного сектора, зокрема про проект «Знай СП», суть якого полягає в тому, аби всіх студентів ТДМУ познайомити з членами студентського парламенту. Спеціально для втілення цієї ініціативи підібрали власну кольорову гаму для кожного сектора, організували фотосесію й кожен член парламенту описав п’ять фактів про себе. Ця інформація поступово публікується на офіційних сторінках у соцмережах. Також інформаційний сектор розробив концепцію та механізм швидкого збору й поширення інформації на студентських сторінках ТДМУ, зокрема парламенту, відеоблогу Outlook, Творчого колективу ТДМУ та інших.

Керівник сектору гуртожитків Назар Савчук ознайомив з проектами зі створення статуту органу студентського самоврядування гуртожитків, встановлення ландроматів, обладнання відеокамерами коридорів у гуртожитках, облаштування кімнат відпочинку в гуртожитках. За словами Назара, кімната відпочинку, яка є в гуртожитку №3, користується попитом і студенти мають можливість поспілкуватися між собою та не заважають при цьому своїм колегам навчатися. Водночас ректор університету, професор Михайло Корда запропонував обладнати в гуртожитку №2 ще одну кімнату відпочинку.

Керівник сектора дозвілля Артем Присяжнюк розповів про заплановані заходи, зокрема, про цикл інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?», студентські квести (13 листопада), концерт з нагоди Міжнародного дня студента (15 листопада), турніри з футболу (19-26 листопада), шахів, шашок, стендап-вечори (27-29 листопада). Також зазначив, що оголошено конкурс на дизайн студентського кафе. Крім того, Артем ознайомив з тим, які доброчинні акції відбулися та як виконують волонтерську роботу наші студенти у хоспісі.

Влад Довгалюк звернувся з проханням обладнати тренажери та муляжі для підготовки лицарського клубу задля участі в змаганнях. Нагадаємо, що кілька років тому в ТДМУ було створено клуб лицарських боїв «Золота шпора», члени якого успішно відстоюють честь вишу на міжнародних турнірах.

Ректор ТДМУ Михайло Корда зауважив, що невдовзі розпочнуть роботи з облаштування спортивного майданчика поблизу гуртожитків №3 і 4, де встановлять вуличні тренажери та інше спортивне обладнання. На цьому майданчику очільник університету запропонував створити місце для тренування лицарського клубу.

Голова сектору освіти Антон Єраткін презентував проекти про оцінювання лекцій, поділ абітурієнтів на групи за рівнем знання англійської мови, показ фільмів з англійськими субтитрами в стінах університету, створення й розвиток розмовного клубу за участю іноземних студентів. Щодо останнього проекту, то головна його мета – налагодити тіснішу комунікацію з представниками інших країн, які здобувають вищу освіту в нашому університеті.

Михайло Михайлович підтримав ідею створення розмовного клубу у форматі «Conversation partner», який передбачає неформальні зустрічі українських та іноземних студентів і спілкування винятково англійською мовою.

Голова сектора науки Дмитро Замрей зазначив, що нещодавно відбулася лекція викладача ТДМУ Ірини Смачило, знову почали роботу проекту «Твоя професія», також у планах відновити діяльність хірургічної школи, створити стоматологічний гурток.

Майбутні лікарі презентували проект «Мий», головне завдання якого полягає в дотриманні гігієнічних вимог викладачами і студентами з метою профілактики поширення інфекційних захворювань.

Задля запобігання емоційного вигоряння та подолання стресів Романна Павлюк запропонувала створити в ТДМУ службу психологічної підтримки та допомоги.

Також обговорили методи запобігання крадіжок речей у гардеробах.

Більшість студентських проектів ректор ТДМУ Михайло Корда підтримав. Він також побажав молодим людям успішного навчання, активної громадської діяльності. Михайло Михайлович запевнив, що наступна зустріч відбудеться через місяць.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА