Зорганізували просвітницьку акцію

Всеукраїнському дню боротьби з раком молочної залози в країні присвятили чимало просвітницьких заходів. Не залишилися осторонь і студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського. Вони зорганізували акцію, під час якої розповідали тернополянам про методи профілактики цього захворювання.

Представники медичного факультету Уляна Сатурська, Віта Косовська, Ірина Зубок, Тетяна Карп’як, Катерина Бігуняк, Наталія Петрова, Мар’яна Позунь, Остап Сатурський, Степан Ванкевич 20 жовтня роздавали перехожим на Театральному майдані листівки, відповідали на запитання тернополян, пояснювали жінкам, як потрібно робити самообстеження молочних залоз, розповідали про фактори ризику та методи запобігання захворюванню. Крім того, наші активісти на знак солідарності боротьби з раком грудей чіпляли рожеві стрічки всім бажаючим.

Всесвітній день боротьби з раком грудей проводять щорічно, аби привернути увагу суспільства до проблематики хвороби, до обізнаності в методах діагностування та належного лікування.

Онкологічне захворювання молочної залози – друге за частотою після раку легень. У жінок, віком від 13 до 90 років, це найчастіша форма раку.

Серед факторів, які спричиняють хворобу, аборти, відсутність пологів і вигодовування груддю, фізичні травми молочної залози, паління, вживання алкоголю, стреси та нездорова екологія. В 5-10 відсотках випадків може бути спадковим і виникати внаслідок мутацій у генах.

Найкраща профілактика – систематичне самообстеження, збалансоване вітамінами А, Е та D харчування, рентгенографія молочної залози (мамографія).

Яніна ЧАЙКІВСЬКА,

Микола ВАСИЛЕЧКО (фото)