Здобули друге місце у лицарських боях під час «Битви націй»

Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Андрій Андрусик (п’ятий курс стоматологічного факультету), Владислав Довгалюк (четвертий курс фармацевтичного факультету) та Юлія Кібець (четвертий курс медичного факультету) взяли участь у головній події лицарських боїв – Чемпіонаті світу «Битва націй». Наші представники повернулися до Тернополя з нагородами, зокрема, в боях «21 на 21» здобули друге місце та у жіночих поєдинках «5 на 5» – теж друге.

Загалом українську команду на цих змаганнях представляли 50 спортсменів. Уперше чемпіонат «Битва націй» відбувся за 30 кілометрів від Рима в мальовничому місті Санта Север.

Історичний середньовічний бій – сучасне бойове мистецтво, що поєднує в собі елементи боротьби, фехтування та рукопашного бою, під час якого бійці використовують оптимізовані копії середньовічних лицарських обладунків.

В Україні середньовічний бій має статус офіційного виду спорту. Він стрімко розвивається на всіх континентах світу. Хлопці та дівчата з цього лицарського спорту виступають у різних номінаціях: турнірних (змагаються у фехтуванні один на один) і бугуртних (масових повноконтактних поєдинках «5 на 5» або «21 на 21»), які відрізняються особливою видовищністю. Заслуговує уваги обладунок бійців – це поєднання максимального історичного відтворення та сучасних захисних можливостей. Зброя ж є повною історичною копією, єдине – всі мечі, алебарди, фальшіони та сокири є незагостреними.

Основне правило: «впав, отже, помер» – поєдинок закінчується, коли всі учасники однієї з команд на землі. Цей нюанс також має історичне виправдання, адже середньовічний лицар, по суті, не мав шансів підвестися, якщо втрачав рівновагу в бою.

Головна подія історичних середньовічних боїв – Чемпіонат світу «Битва націй», який започаткований 2010 року. Торік у Барселоні українці вибороли перше місце в королівській номінації – у бою «21 на 21», нарешті, витіснивши росіян з п’єдесталу! Цього року їм не вдалося повторити цього успіху, але наші студенти переконані, що наступними роками вони знову зможуть бути першими.

До слова, Андрій Андрусик цьогоріч закінчує наш університет і обов’язки керівника лицарського клубу «Золота шпора», який діє при ТДМУ й наразі налічує 20 студентів, передає своєму наступнику Владиславові Довгалюку.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА

Share on Google+