За стандартами сучасної медицини облаштували сільську амбулаторію

У Великогаївській ОТГ, що в Тернопільському районі, в березні урочисто відкрили амбулаторію загальної практики-сімейної медицини. Новий заклад створили, реконструювавши колишній ФАП. Понад п’ять мільйонів гривень на проведення ремонтних робіт виділили з Державного фонду регіонального розвитку, ще стільки ж – зі скарбниці громади.

За словами директора КНП «Великогаївська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини» Оксани Луцької, загалом заклад обслуговує сім тисяч осіб. Окрім мешканців Великих Гаїв, медичні послуги надають і жителям Дичкова, Красівки, Застінки, Товстолуга, Кип’ячки.

Амбулаторію облаштували за стандартами сучасної медицини. Мешканці отримали лікувальний заклад європейського рівня, люди повірили в переваги децентралізації, коли поєднуються зусилля держави й громади, можна досягти великих успіхів. Нині на місці колишнього ФАПу – двоповерховий будинок площею понад 500 квадратних метрів. Медики намагалися продумати все до дрібниць: облаштували пандуси для інвалідних візків, окремий вхід для хворих з високою температурою та інфекційними недугами, спеціально відвели місце для дитячих візків, створили комфортні зони очікування на прийом до лікарів зі зручними кріслами, а також сучасну, обладнану телекомунікаційним зв’язком, рецепцію. Окремі кабінети виділили для проведення щеплень, долікарського огляду та процедур. Лабораторію забезпечили необхідним сучасним обладнанням, зокрема гематологічним, сечовим та біохімічним аналізатором.

Створили в амбулаторії й денний стаціонар – це двомісні палати з телевізором, санвузлом, душовою кабінкою. Є кабінет стоматолога. Подбали й про медпрацівників, створивши для них кімнату відпочинку.

Як каже Оксана Луцька, витрати на медикаменти, оплату енергоносіїв покриває громада. Прийом ведуть три сімейні лікарі, а також керівник підприємства. Працює й досвідчена лікар-педіатр.

Наразі сімейні лікарі підписали декларації зі значною кількістю мешканців, і з торішнього жовтня амбулаторія отримує кошти від НСЗУ. Змінили дещо й формат надання первинної медичної допомоги на території громади. З колишніх ФАПів створили фельдшерські пункти. Модифікуючи систему надання первинної медичної допомоги, зберегли кадровий потенціал. Це була й вимога громади – не скорочувати працівників.

З впровадженням децентралізації місцева влада змогла впоратися з фінансуванням, організацією роботи закладів первинної меддопомоги, забезпеченням кадрами тощо.

Лілія ЛУКАШ