Захищав дисертації, читав лекції, писав підручник лише українською мовою

Ждан Михайлович Ваврик народився 13 травня 1928 року у м. Львові в сім’ї вчителів. 1950 року закінчив Львівський медінститут. 1950-1951 рр. – ординатор хірургічного відділення Івано-Франківської міської лікарні № 1. 1951-1963 рр. працював асистентом, доцентом кафедр факультетської та загальної хірургії Івано-Франківського медінституту. 1955 р. захистив кандидатську дисертацію «Двобічна внутрішньокапсулярна субтотальна резекція щитоподібної залози в світлі електрокардіографічних даних».
У серпні 1963 р. Ж.М. Ваврик переїжджає до Тернополя на посаду доцента кафедри загальної хірургії Тернопільського медінституту. Проявив себе досвідченим методистом. Читав курс лекцій, зокрема, з анестезіології. Відзначався лекторською майстерністю, високою загальною культурою. Наукові дослідження цього періоду були спрямовані на вивчення окисно-відновних процесів в організмі після операцій на шлунку, ролі гіпоксії в патогенезі демпінг-синдрому, шляхів її компенсації та лікування. Опублікував 22 наукові роботи. 1971 р. захистив докторську дисертацію «Окисно-відновні процеси при демпінг-синдромі», написану, як і кандидатську дисертацію, українською мовою, що в ті часи було рідкістю.
З листопада 1974 р. до серпня 1977 р. Ж.М. Ваврик працював доцентом кафедри шпитальної хірургії Тернопільського медінституту, очолював курс анестезіології та реаніматології. Загалом 14 років плодотворного творчого періоду свого життя Ж.М. Ваврик працював у Тернопільському медінституті. Його глибоко поважали студенти та колеги за принциповість, ерудицію, інтелігентність. З вдячністю згадують його сотні прооперованих і консультованих хворих у Тернополі й усіх районах області, куди Ж.М. Ваврик виїжджав як ургентний хірург і консультант.
Активною була громадська діяльність Ждана Михайловича, зокрема, як заступника голови профкому працівників інституту, члена наукової комісії, комісії з впровадження в практику досягнень науки, комісії з допомоги органам охорони здоров’я, комісії з наукової організації праці, правління раціоналізаторів і винахідників, бібліотечної ради, правління інститутської організації товариства «Знання», керівника медико-просвітницької бригади викладачів.
Професійна та громадська діяльність Ж.М. Ваврика у цей період були відзначені медаллю «За доблесний труд», грамотами і подяками ректора інституту.
У вересні 1977 р. доктор медичних наук Ж.М. Ваврик повернувся до Івано-Франківська, де працював професором, завідувачем кафедри загальної хірургії медичного інституту. Останніми роками професор Ж.М. Ваврик – на заслуженому відпочинку, проживає у м. Львові. Але його висока працездатність, невичерпний творчий потенціал вилилися в написання у співавторстві з професором М.П. Череньком підручника «Загальна хірургія» для студентів медичного факультету (видано 1999 р.), а також навчального посібника «Лекції з хірургії для студентів стоматологічних факультетів» (видано 2000 р. у видавництві «Укрмедкнига»). Професор Ж.М. Ваврик здійснив свою мрію – створити та видати для студентів україномовний підручник, курс лекцій, які в усі часи він читав українською мовою. Таким чином, і теперішньому поколінню студентів професор Ж.М. Ваврик передає власні знання, великий досвід хірурга, вченого, педагога.
Колектив кафедри загальної хірургії, колеги, учні, студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського щиро вітають Ждана Михайловича з ювілеєм, бажають доброго здоров’я, щасливого довголіття.

Share on Google+
Tweet about this on Twitter