Залюбки передавала молодим лікарям свій професійний досвід

Ірина Орестівна Багірян – лікарка-педіатриня, науковець, викладачка. Українка. Народилася у Львові 15 лютого 1960 року. Через три роки разом з батьками переїздить до Тернополя. Навчалася в Тернопільській середній школі №3, яку закінчила із золотою медаллю 1977 року. Відтак вступила на перший курс лікувального факультету Тернопільського медінституту. В червні 1983 року закінчила його з відзнакою за спеціальністю «лікар-лікувальник». За роки навчання брала активну участь у громадському житті вишу та там же розпочала науково-дослідницьку роботу. З 1 вересня 1983 року до 8 березня 1987 року навчалася в клінічній ординатурі на кафедрі педіатрії лікувального факультету нашого вишу. Протягом 1987-1988 року працювала в Тернопільській обласній лікарні лікаркою-ординаторкою спочатку пульмонологічного, потім приймального та інфекційно-боксованого відділень. З 29 серпня 1988 року працює асистенткою на кафедрі педіатрії Тернопільського медінституту МОЗ України, де продовжила під керівництвом професора І.С. Сміяна дослідницьку працю «Особливості ентерального засвоєння вуглеводів у новонароджених дітей перших місяців життя», розпочату в студентські роки та успішно захищену в Київському НДІ ПАГ 1988 року. 5 квітня 1989 року їй присвоєно вчене звання кандидата медичних наук. Результати наукової праці знайшли відображення в рекомендаціях з вигодовування недоношених дітей – інформаційний лист «Принципи раціонального харчування недоношених дітей на другому етапі виходжування», що виданий у Києві 1989 року, які увійшли до республіканського плану впроваджень на 1991 рік.

У подальшому лікувальною роботою займалася у відділеннях другого етапу виходжування та патології новонароджених Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні. 21 травня 1996 року Ірині Орестівні присвоїли вчене звання доцентки кафедри педіатрії. 2003 року у видавництві «Укмедкнига» побачив світ посібник «Медична генетика дитячого віку», створений у співавторстві з членом-кореспондентом НАМН України, професором І.С. Сміяном та професоркою Н.В. Банадигою. За час наукової діяльності Ірина Орестівна була автором та співавтором понад 50 наукових праць.

Ірина Багірян проводила заняття та читала лекції англійською мовою для студентів-іноземців. Була завучкою кафедри.

На всіх етапах трудової діяльності колеги та керівники характеризували її як виконавчу, ініціативну, працелюбну, пунктуальну, кваліфіковану працівницю з активною життєвою позицією, хорошу й авторитетну людину, вдумливу, грамотну лікарку, яка постійно самонавчалася та вдосконалювала свої навички, залюбки передавала професійний досвід молодим лікарям, успішно навчаючи їх мистецтву лікування дітей.

Ірина Орестівна передчасно відійшла у вічність від важкої хвороби 16 лютого 2012 року.