Допоможе студентам вдосконалювати практичні навички

З нагоди 60-річчя Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського дирекція благодійного фонду «Гуманітарна допомога в м. Білефельд» (ФРН) подарувала вишу автомобіль швидкої допомоги, обладнаний найновішою апаратурою. Машину використовуватимуть у навчальному процесі задля вдосконалення навичок майбутніх медиків.

Коли представники фонду звернулися до ТДМУ з доброчинною ініціативою, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан запропонував їм посприяти в отриманні для університету професійної карети швидкої допомоги. Впродовж 24 років співпраці з українськими громадськими організаціями, лікувальними закладами німецький фонд доправив в Україну 45 спеціальних машин, які нині рятують життя нашим громадянам. Тепер професійний транспортний засіб має і ТДМУ.

Як зазначив завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини, професор Арсен Гудима, наш університет був піонером у створенні курсу екстреної невідкладної медичної допомоги, викладання якого розпочали у вересні 2007 року. Поштовхом до цього стало те, що наші студенти дуже успішно виступили на європейському чемпіонаті бригад екстреної допомоги – посіли 12 місце з 40 професійних команд і були першими серед іноземних команд. За словами Арсена Арсеновича, після цього тодішній ректор університету Леонід Ковальчук дав вказівку створити такий курс. 2013 року цей курс був запроваджений в усіх медичних вишах України. «По суті, ми випередили інші університети нашої країни на сім років. З того часу ми неодноразово проводили науково-практичні конференції. У розробці загальноукраїнського курсу брали участь фахівці інших університетів. Одностайно було вирішено, щоб наш університет став опорним, як і кафедра з невідкладної та екстреної медичної», – додав професор Арсен Гудима.

Він також наголосив, що в навчальному курсі передбачено відпрацювання знань і навичок з надання екстреної медичної допомоги на місці подій, де завжди присутня карета швидкої допомоги. Відповідно наявність повністю обладнаного автомобіля покращить підготовку студентів. «Нині для автомобіля споруджують відповідне приміщення і він буде функціонувати на базі центру симуляційного навчання ТДМУ, що на вулиці Чехова, 3. Заняття, які вимагають вдосконалення навичок роботи саме в режимі виїзду карети швидкої допомоги, відпрацьовуватимуть безпосередньо у подарованому авто», – розповів професор А. Гудима.

Щодо фонду «Гуманітарна допомога в м. Білефельд», то він розпочав свою роботу 1993 року після трагічного випадку, який трапився з однією з українських родин. «Мали нагоду допомогти мамі та її доньці, а відтак і познайомитися ближче. Після того розпочали свою співпрацю з Тернополем і Україною загалом. Наша мета – допомогти українцям, адже побачили, що вони дуже працелюбні й гостинні люди. Так склалося історично, що нині країна на початку свого творення. Нам же Бог дав можливість допомагати тим, чим можемо. Робимо це з радістю й вірою у те, що наша діяльність приносить користь. Отже, з 1993 року в Тернопільській області допомагаємо соціальним установам, лікарням, людям поважного віку. Також маємо тісні контакти з Тернопільським медичним університетом. З нагоди ювілею вирішили презентувати у подарунок автомобіль швидкої допомоги. Віримо в те, що студенти будуть мати можливість вчитися й стати кращими лікарями. Водночас вони зможуть врятувати життя й здоров’я багатьом людям. Це наша інвестиція у майбутнє», – зазначив голова фонду Пітер Рігер.

Прес-служба ТДМУ