День відкритих дверей у ТНМУ

У ТНМУ відбувся День відкритих дверей. Аби отримати максимально корисну інформацію з перших уст, майбутні абітурієнти зібралися в актовій залі адміністративного корпусу 17 листопада, у Міжнародний день студента.

Аркадій ШУЛЬГАЙ, проректор ТНМУ, професор

Знайомство з університетом розпочалося з перегляду презентаційних фільмів про виш, студентське життя, важливі наукові й міжнародні проєкти, впровадження у навчальний процес передових технологій.

Присутніх привітав проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай. Він підкреслив: «Тернопільський національний медичний університет – лідер серед усіх закладів вищої медичної освіти України. І це не просто красиві слова, про це насамперед свідчить статистика. Як відомо, торік був запроваджений міжнародний іспит з основ медицини для студентів третього курсу. Найкращий результат в Україні показали саме наші студенти – причому і українські, й іноземні. Вважаю, що це закономірний результат, адже нині в ТНМУ створена надзвичайно потужна база для підготовки майбутніх лікарів – як технологічна, так і інтелектуальна.

Ігор ДРАЧ, відповідальний секретар приймальної комісії, доцент

Сьогодні саме в Тернопільському національному університеті впроваджені найсучасніші передові технології. Зокрема, у нас найкращий симуляційний центр у всій Україні, до якого приїжджають навчатися з усіх медичних і класичних університетів. Сьогодні також у нас найкраща електронна база підготовки для студентів, розташована на своїй окремій платформі. Тож наші студенти користуються не лише підручниками й навчальними посібниками, а й електронними джерелами навчання: маємо повну базу навчально-методичних комплексів до кожної теми заняття, тож студент, перебуваючи будь-де й маючи в руках смартфон, може підготуватися до всіх занять вчасно та якісно. Якщо ж український студент захоче навчатися англійською мовою, ми йому теж надаємо таку можливість.

У рамках програм академічної мобільності студенти ТНМУ мають унікальну можливість упродовж семестру навчатися в кращих університетах Європи, зокрема в Люблінському чи Вроцлавському. Скажімо, зараз у Вроцлавському університеті за програмою академічної мобільності перебуває група студентів шостого курсу, які вивчають там цикл акушерства та гінекології.

(Зліва направо): Світлана БОЙЦАНЮК, декан стоматфакультету, доцентка, Дмитро КОРОБКО, декан фармфакультету, доцент, Світлана ЯСТРЕМСЬКА, директорка ННІ медсестринства, доцентка

У наших студентів також є можливість активно приєднуватися до наукової роботи. Університет має достатню кількістю дослідних лабораторій, які оснащені найсучаснішими приладами, що необхідні для фундаментальних досліджень. Наші студенти плідно виступають на різноманітних міжнародних конференціях, згодом захищають дисертації й розвивають українську та світову науку. Так, випускники ТНМУ працюють у багатьох куточках світу, зокрема, в провідних клініках Великобританії, США, Канади. Тобто наш університет дає досить глибокі фундаментальні знання для того, щоб потім реалізувати себе на практиці.

Варто наголосити, що адміністрація університету та викладацький склад дуже активно співпрацюють зі студентським самоврядуванням, адже навчання в нашому університеті – студентоорієнтоване й студентоцентричне. Завжди дослухаємося до думки студентів і стараємося виконати всі побажання щодо покращення освітнього процесу, наукової роботи студентів, академічної мобільності, побуту, спорту. Зрештою, сподіваюся, що найближчим часом зможете переконатися в цьому самі», – зазначив Аркадій Шульгай.

Розповідь про яскраве та насичене студентське життя в ТНМУ доповнив заступник голови студентського парламенту Назар Ковбаса, який зауважив, що в університеті є безліч можливостей, аби реалізувати свої громадські, творчі, волонтерські та інші здібності. «Студентський парламент – це найактивніші студенти, які максимально долучаються до життя університету. Зокрема, влаштовуємо для студентів курси за поділом англійської мови, щоб вони могли якнайякісніше вивчити англійську перед іспитами. Просто неоціненна користь нашої менторської програми: ментор – це студент, який з другого до шостого курсу допомагає першокурсникам акліматизуватися в університеті, долучитися до студентського життя з перших хвилин. Студентський парламент – це також 27 волонтерів, які допомагають усім студентам вирішити ті чи інші питання, причому не лише у стінах університету, а й в гуртожитках. Дуже об’ємний наш сектор дозвілля: це і найрізноманітніші заходи, майстер-класи, зустрічі та ін. При студентському парламенті також працює чи не єдиний серед вишів України центр надання психологічних консультацій», – привідкрив завісу цікавого студентського життя у нашому університеті Назар Ковбаса.

(Зліва направо): Назар КОВБАСА, перший заступник голови студентського парламенту, Петро ЛИХАЦЬКИЙ, декан медичного факультету, професор

Про правила прийому до ТДМУ у 2020 році поінформував відповідальний секретар приймальної комісії, доцент Ігор Драч. Він озвучив перелік спеціальностей у ТНМУ: «Медицина», «Стоматологія», «Фармація», «Медсестринство», що має дві освітні програми – «сестра медична» і «парамедик», «Фізична терапія» та «Ерготерапія» (бакалаврат і магістратура) й « Громадське здоров’я» для людей, які вже мають вищу освіту.

Ігор Драч детально розповів про особливості вступу на бюджетну та позабюджетну конкурсну пропозиції для кожної із спеціальностей, адже є різниця у виборі предметів для конкурсу. «Особливостей вступу 2020 року багато, – зокрема, зауважив Ігор Драч. – Правила ще не пройшли процедуру юстування в Міністерстві юстиції, тож фактично мінімальні зміни ще можуть бути. Коли правила прийому до нашого університету будуть юстовані, відразу опублікуємо їх на нашому сайті».

Детальніше про медичний факультет й систему організації навчання учасникам зустрічі розповів декан медичного факультету, професор Петро Лихацький, зауваживши, що впродовж своєї понад 60-річної історії медичний факультет підготував багато професійних лікарів і відомих науковців, нині ж на ньому навчаються 2806 студентів, а освітній процес забезпечують 37 кафедр.

Декан фармацевтичного факультету, доцент Дмитро Коробко у своєму виступі зазначив, що фармацевтичний факультет цього року святкуватиме своє 20-річчя й за цей час уже відбулося 15 випусків студентів денної форми та 6 випусків заочної форми навчання. Дмитро Коробко також наголосив на надзвичайно потужному науково-викладацькому складі факультету, яким наразі більше не може похвалитися жоден з інших фармацевтичних факультетів українських медичних вишів.

Про навчання на стоматологічному факультеті, його профільні кафедри розповіла декан факультету, доцентка Світлана Бойцанюк. Вона зауважила: незважаючи на те, що стоматологічний факультет – наймолодший серед інших факультетів ТНМУ, він пишається своїми талановитими випускниками, яких за 15 років діяльності факультету із стін університету вийшло понад півтори тисячі.

Директорка навчально-наукового інституту медсестринства, доцентка Світлана Ястремська ознайомила присутніх з професією медсестри, яку можна здобути в ТДМУ, а також детальніше зупинилася на спеціальності «парамедик».

Наприкінці зустрічі представники студентського парламенту розіграли серед присутніх низку подарунків. Після офіційної частини майбутніх абітурієнтів очікувала екскурсія кафедрами університету, вони могли долучитися до тренінгів від товариства Червоного Хреста, зробити світлину на згадку в фотозонах, які для них облаштували студентські активісти, а також побувати на екскурсії в музеї анатомії.

Анна СТАХУРСЬКА,

Микола ВАСИЛЕЧКО (фото)