Денніс Нана Кваме Аппіаг Нкансаг: «Хочу стати педіатром»

Першокурсник медичного факультету Денніс Нана Кваме Аппіаг Нкансаг здобув перше місце серед іноземних студентів – учасників ІІ етапу ХV Всеукраїнської студентської олімпіади з латинської мови та основ медичної термінології, що відбулася в Полтаві на базі Української медичної стоматологічної академії. Попросила Денніса поділитися історією свого успіху й враженнями від олімпіади загалом.

– «Помірятися» знаннями в Полтаву приїхали представники 17 медичних вишів України – переможці I етапу олімпіади з навчальної дисципліни «латинська мова та медична термінологія». Ці інтелектуальні змагання відбуваються щороку, але вперше в рамках Всеукраїнської олімпіади зорганізували олімпіаду для студентів-іноземців. Майже двадцять студентів, які приїхали навчатися в медичні виші України, взяли в ній участь. Боротьба за перше місце була дуже напружена.

– Як довго готувалися до олімпіади й хто вам допомагав?

– Готуватися почав у другому семестрі під керівництвом викладача латинської мови кафедри іноземних мов ТДМУ Романа Богдановича Коцюби. Дуже вдячний Романові Богдановичу за цікаві заняття, які спонукали мене інтенсивно вивчати професійну мову медиків, як справедливо називають латинську мову, за те, що підтримував мене на всіх етапах підготовки до олімпіади. Часом мені здавалося, що матеріалу, який треба засвоїти, надто багато, що не впораюся, але Роман Богданович казав: «Усе залежить від тебе, якщо вчитимешся старанно й наполегливо, то досягнеш успіху». Його впевненість передалася й мені.

– Продемонструвавши відмінні знання під час першого етапу інтелектуальних змагань знавців латинської мови, ви здобули право представляти наш університет на Всеукраїнській олімпіаді. Як вона проходила?

– Ми виконували конкурсні завдання впродовж чотирьох годин. Це були тестування, виконання завдань різного рівня складності та творчого характеру. Загалом було майже 300 питань. Для відповіді на кожне питання мав півхвилини, тож думати й писати треба було дуже швидко.

– Звідки приїхали на навчання в ТДМУ?

– З Гани. Я народився в Аккрі – столиці країни. У мене є старші сестра та брат. Мама працює медсестрою. В дитинстві я часто приходив до неї на роботу й бачив, з якою турботою та увагою мама ставиться до хворих. Тішився, що пацієнти, якими вона опікувалася, почуваються краще, одужують. І ще тоді вирішив стати медиком. Моя сестра також пов’язала власне життя з медициною. Вона, як і мама, працює медсестрою. Брат – соціальний психолог. Виш для навчання я обирав серед багатьох медичних університетів, зокрема, і в Україні. Віддав перевагу ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського, бо він посідає чільне місце в міжнародному та всеукраїнському рейтингах вищих навчальних закладів.

– Яка ж система навчання в Гані?

– Вона відрізняється від української та європейської загалом. У нас немає університетів, що представляють якусь конкретну галузь. Приміром, медичну чи технічну. В одному університеті студентів готують за різними напрямками – медичним, технічним, мистецьким… Я там навчався та здобув звання бакалавра біологічних наук. Торік приїхав в Україну й вступив до ТДМУ. Мені дуже подобається наш виш. Тут прекрасна навчальна база та добрі умови для навчання студентів. Мешкаю в гуртожитку: комфортно, зручно й недалеко від університету.

– Сесію склали успішно?

– Так. На іспиті з латинської мови отримав «відмінно», з інших дисциплін теж гарні оцінки.

– Тепер можна й відпочити. Які плани на канікули?

– Збираюся відвідати рідних, які нині проживають у США.

– Яка з лікарських спеціальностей вас вабить найбільше в майбутньому?

– Хочу стати педіатром. Я люблю дітей та хочу, щоб вони були здоровими. Педіатрію вважаю дуже цікавою й надзвичайно важливою галуззю медицини.

– Чим займаєтеся у вільний час?

– Люблю дивитися пригодницькі фільми. Слухати музику. Читати наукову літературу. А ще – грати в футбол.

– Ваш улюблений латинський крилатий вислів?

– Festina lente (поспішай поволі)! Тобто, роби все крок за кроком, не квапся, але досягни результату.

Лідія ХМІЛЯР

Share on Google+