Відеовітання іноземних студентів стало надзвичайно популярним у соцмережах

Викладачі підготовчого відділення Тернопільського державного медичного університету імені І. Горбачевського завжди знаходять цікаві форми та методи вивчення української мови іноземцями. Таким чином вони стимулюють їх бажання швидше й краще опановувати нашу мову. Нещодавно одним з етапів навчального процесу та ознайомлення з українськими традиціями стало вивчення колядки та віншувань слухачами підготовчого відділення.

Загалом залучили 20 юнаків і дівчат із Зімбабве, Гани, Еквадору, Єгипту, Руанди, Конго, Індії, Нігерії, Пакистану, Південно-Африканської Республіки.

Більшість з них із задоволенням одягли вишиванки, які їм принесли викладачі української мови підготовчого відділення. Одна з вишиванок стала подарунком для студента від його сестри на день народження, який він святкував нещодавно. Обоє навчаються зараз разом у групі. В такий спосіб дівчина захотіла зробити своєму братові український подарунок.

Викладачі та студенти намагалися відтворити колорит Різдвяного дійства. Була обрана колядка «Добрий вечір тобі, пане господарю», адже вона є доволі популярною. Крім того, юнаки та дівчата з легкістю запам’ятали мелодію й слова. Підготовка тривала впродовж п’яти днів. Щоденно після занять студенти відшліфовували власні вокальні можливості та знання української мови.

Зазначимо, що більшість слухачів підготовчого відділення лише другий місяць як вивчає українську мову, а дехто розпочав навчання лише тиждень тому. Та всі вони надзвичайно талановиті й дуже здібні до музики, їм усе вдалося. А ще віри в себе додавала підтримка викладачів.

Віншування та колядування записали у форматі відеопривітання для всього колективу ТДМУ. Його опублікували на офіційній сторінці університету у соцмережі Facebook 25 грудня 2018 року. Менше, ніж за дві доби це відео набрало 35 тисяч переглядів, 867 поширень і понад 80 тисяч охоплень.

Насправді студенти підійшли до цього з особливим трепетом, адже вони хотіли від усієї душі привітати всіх у ТДМУ з великим святом – Різдвом Христовим!

Висловлюємо подяку викладачам підготовчого відділення, які доклали багато зусиль для реалізації цього експерименту, зокрема, завідувачу Ларисі Наліжитій, а також Оксані Вишньовській, Марині Тимощук, Надії Гамузі, Наталії Любачівській.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА,

Микола ВАСИЛЕЧКО (фото)