Вчилися зупиняти кровотечі

Студенти ТДМУ, які є активними членами Тернопільського молодіжного осередку Всеукраїнської ради реанімації, 31 березня з нагоди Дня зупинки кровотеч зорганізували в ТРЦ «Подоляни» просвітницьку акцію з елементами відпрацювання практичних навичок. Упродовж останніх трьох років для тренінгових центрів світу стало традицією цього дня наголошувати на важливості володіти вміннями зупиняти кровотечу. Як правило, інструктори з першої меддопомоги, парамедики, пожежники, військові та інші проводять безкоштовні вишколи для мешканців.

Команда інструкторів молодіжного осередку Всеукраїнської ради реанімації у співпраці з громадською організацією «Білі берети» зорганізували показові майстер-класи з методів тимчасової зупинки кровотеч.

Усі зацікавлені мали можливість дізнатися про алгоритм дій від часу знаходження пораненого до передачі його медикам, вміти оцінити безпеку на місці події та захисту від інфекцій, що передаються з кров’ю, розрізнити кровотечі та визначати критичні. Також бажаючі мали змогу навчитися зупиняти кровотечі шляхом накладання турнікету, тампонування рани, накладання пов’язок на рани.

Практичні навички можна було відпрацювати на сучасних манекенах. Молодіжний осередок Всеукраїнської ради реанімації висловлює подяку усім, хто долучився до акції, а також окрему подяку Тернопільському державному медичному університету, центру симуляційного навчання ТДМУ та іншим.

Прес-служба ТДМУ