«Ви є майбутнім нашої нації й саме від вас залежатиме здоров’я українців»

Ректор ТДМУ, професор Михайло КОРДА вручає диплом Олені МІКЛАШЕВСЬКІЙ

Вручення дипломів – знакова подія для випускників медичного університету. Позаду – роки непростого навчання й успішно складені тести та іспити, попереду – початок професійного шляху. Впевнено торувати цей шлях дозволять знання, отримані в альма-матер. Схвильовані, усміхнені, щасливі обличчя юнаків і дівчат випромінювали радість. Не менш схвильованими були й їхні батьки, присутні на святі. Вони теж з нетерпінням чекали цього знаменного дня. І ось він настав!

Урочисте засідання вченої ради Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського з нагоди 58-го випуску лікарів медичного факультету, 14-го випуску провізорів фармацевтичного факультету, 10-го випуску лікарів стоматологічного факультету, 3-го випуску за спеціальністю «Здоров’я людини» та «Біологія» та 22-го випуску медичних сестер навчального-наукового інституту медсестринства відбулося в палаці культури «Березіль».

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор ТДМУ, професор Михайло Корда:

– Сьогодні у вас знаменний день, адже ви отримуєте диплом Тернопільського державного медуніверситету. Можна сказати, що зараз ви отримали путівку в життя. Впродовж навчання в університеті ви знайшли друзів, дехто збудував сім’ї. Це проміжна віха у вашому житті, з якої починаєте свій самостійний шлях. Перед вами – широка дорога в світ, але лише від вас залежить, як далеко нею підете та який напрямок оберете. Віримо, що пройдете нею впевнено, отримаєте багато перемог і досягнете вершин професійного успіху, а ми пишатимемося вами.

Рівно тридцять років тому я також закінчував наш університет, а тодішній ректор виголошував промову. Хочу з огляду на тридцятирічний досвід дати вам кілька порад. Насамперед прошу вас ніколи не зраджувати своїй професії. Можливо, не все відразу буде легко й гладко. Головне – не розчаровуватися та не залишати те, заради чого ви навчалися тривалий час, вкладали чималі зусилля, про що мріяли. Повірте, з часом все нормалізується й буде так, як сказано у Біблії: «Воздасться вам за справами вашими». Інша порада – ніколи не залишайте своєї рідної землі. Ми живемо в епоху глобалізації – і ви можете поїхати в будь-яку країну, щоб отримати там практичний досвід. Ви можете підтвердити наш диплом будь-де і працювати поза межами України. Є багато прикладів, коли наші випускники успішно працюють в Новій Зеландії, Аргентині, США, Канаді та країнах Європейського Союзу. І ви будете мати можливість спілкуватися з фахівцями різних країн, але залишайтеся тут. Навчайтеся та здобувайте досвід за кордоном, але обов’язково повертайтеся сюди, бо ви є майбутнім нашої нації й саме від вас залежатиме здоров’я нашого народу.

Ще одна порада, яку можна охарактеризувати висловом: «Поганий той солдат, який не мріє бути генералом». Серед вас багато хто прагне стати видатним кардіохірургом чи нейрохірургом, головним лікарем медичного закладу. Впевнений, що досягнете чимало професійних вершин, але ви повинні завжди пам’ятати, що здобули одну з найблагородніших професій у світі. Ваше покликання насамперед – допомагати людям. Від вашої доброти, щедрості душі, старань і професіоналізму залежатиме здоров’я та життя пацієнтів. Наш університет упродовж 60 років його діяльності закінчили десятки тисяч випускників. Серед них є академіки, міністри, провідні спеціалісти. Ми пишаємося ними, як і тисячами випускників, які щодня працюють у первинній ланці охорони здоров’я.

Наступна порада – ніколи не забувайте своїх вчителів. Маю сподівання, що ви отримали в нас фундаментальні професійні знання, якими ділилися викладачі. Пам’ятайте своїх наставників, а ваші професійні успіхи будуть їм найкращою нагородою за їхнє терпіння та шляхетну працю. Інша категорія людей, для яких це свято є дуже вагомим, – ваші рідні. Шість чи п’ять років тому вони хвилювалися біля морфологічного корпусу за кожного з вас під час вступу до нашого університету. Вони щодня підтримували вас матеріально й морально, а нині радіють вашим успіхам. Шануйте своїх батьків!

Сьогодні також випускниками нашого вишу є представники багатьох країн, які здобували медичну освіту в Тернополі. Невдовзі вони назавжди поїдуть до свого дому. Сподіваємося, що в їхньому серці залишаться теплі спогади про наш університет і наше місто. Ми вдячні їм за їхню волонтерську роботу під час навчання, художню та доброчинну діяльність, – зазначив Михайло Михайлович.

Англійською мовою ректор побажав всіляких гараздів і Божого благословення іноземним студентам, які здобули вищу медичну освіту в ТДМУ.

Проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай запросив до вітального слова голову Тернопільської обласної ради Віктора Овчарука.

– Шановні випускники, дорогі колеги! Дозвольте сьогодні називати вас саме так, адже ви здобули фундаментальні знання в рідному вам і мені університеті. 18 років тому я теж закінчив ТДМУ. Від щирого серця вітаю вас із отриманням почесного звання лікаря чи провізора, – звернувся Віктор Вікторович до молоді. – Сьогодні на вас, молодих медиків і провізорів, з надією дивиться вся країна, на вас чекають наші співвітчизники у кожному селі, селищі, місті. Ви обрали найгуманнішу професію, яка потребує не лише ґрунтовних знань, а й високих людських якостей. Ви здобули освіту в одному з провідних навчальних закладів, який славиться своєю історією та традиціями. Сьогодні на порядку денному – кардинальна зміна системи охорони здоров’я, перехід на європейські стандарти, а отже, – більші можливості для кожного медичного працівника та гідні умови праці. Впевнений, спільними зусиллями ми побудуємо медичну галузь відповідно до світових стандартів. Переконаний, що ви ніколи не пошкодуєте про власний вибір, а викладачі, батьки й друзі вами пишатимуться. Бажаю всім міцного здоров’я, щастя і професійних успіхів.

Випускників привітав заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра:

– Бажаю вам впевненості у своїх силах, зичу стати успішними людьми, створити міцні сім’ї, знайти себе й сформувати власний професійний світ. Іноземним студентам бажаю стати посланцями Тернополя та ТДМУ в світі. Реформа медичної галузі ставитиме багато болючих питань, для розв’язання яких потрібні професіонали, що люблять свою справу. Вдосконалюйтеся фахово, досягайте нових висот! Нехай всі ваші мрії збуваються!

Заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Лідія Чайковська передала вітання від керівника управління Володимира Богайчука та побажала випускникам успіхів і щасливої долі.

Наказ про присвоєння звання лікаря по медичному факультету оголосив заступник декана факультету іноземних студентів, доцент Михайло Фурдела.

Дипломи з відзнакою з рук ректора ТДМУ, професора Михайла Корди отримали Катерина Галей, Віта Щербань, Ніна Лопуга, Василь Демчук, Олена Міклашевська, Богдана Перевізник, Любомир Данилюк, Олеся Редько, Наталія Тимчишин, Юлія Чушенко.

Дипломи випускникам вручили декан медичного факультету, доцент Галина Крицька та декан факультету іноземних студентів, професор Петро Сельський.

Наказ по фармацевтичному факультету оголосив заступник декана фармацевтичного факультету, доцент Ігор Бердей. Дипломи випускникам вручили декан фармацевтичного факультету, доцент Дмитро Коробко та декан факультету іноземних студентів, професор Петро Сельський. Диплом з відзнакою Ілоні Ремезюк вручив ректор ТДМУ, професор Михайло Корда.

Дипломи випускники отримали з рук декана стоматологічного факультету, доцента Світлани Бойцанюк та декана факультету іноземних студентів, професора Петра Сельського.

Наказ по навчально-науковому інституту медсестринства зачитала заступник директора навчально-наукового інституту медсестринства, доцент Світлана Даньчак. Дипломи вручив декан факультету іноземних студентів, професор Петро Сельський.

Після вручення дипломів випускники медичного, стоматологічного, фармацевтичного факультетів та ННІ медсестринства урочисто виголосили клятву лікаря, провізора, медсестри, яку зачитали Катерина Галей та Мартін Камбала.

Декан медичного факультету, доцент Галина Крицька, привітавши випускників, побажала їм щастя, здоров’я, мирного неба та Божого благословення.

– Здається, нещодавно ви були першокурсниками, а нині роки навчання позаду і ви складаєте клятву лікаря чи провізора, медичної сестри, беручи на себе відповідальність за життя та здоров’я пацієнтів, – мовила Галина Анатоліївна. – Професія медика вимагає постійного навчання й підвищення професійного рівня. У практичній діяльності вас чекають і успішні, і складні дні. Не втомлюйтеся працювати над подальшим самовдосконаленням, старайтеся, перемагайте та підкорюйте нові професійні вершини.

Успіхів і наснаги побажав випускникам декан фармацевтичного факультету, доцент Дмитро Коробко.

– В аналітичній хімії є така цікава річ, як аналітична реакція, що закінчується видимим аналітичним ефектом, – зазначив Дмитро Борисович. – Роки навчання були тією пробіркою, яку ви заповнювати знаннями, своїми маленькими перемогами, успіхами. Ви пройшли етапи складання «Кроку-1», «Кроку-2», додаючи таким чином реактиви для проходження тієї чи іншої реакції. І ось – фініш. Аналітичний ефект перед нами – ви отримали дипломи лікарів, провізорів, медичних сестер. Бажаю вам подальшого постійного навчання та професійного зростання.

– Нинішній день надзвичайно урочистий, хвилюючий, знаменний, – сказала у вітальному слові декан стоматологічного факультету, доцент Світлана Бойцанюк. – Сьогодні в ТДМУ – десятий випуск лікарів-стоматологів. Випускники, які отримали базові знання на стоматологічному факультеті нашого вишу, нині успішно працюють, примножуючи добру славу альма-матер. Перед вами, молодими, енергійними, відкривається нова сторінка в житті. Ви починаєте професійну діяльність. У стінах нашого університету ви отримали ґрунтовні знання і, я переконана, з часом станете відомими лікарями, науковцями. Успіх приходить до тих, хто постійно працює над собою, а невдачі лише гартують характер.

Світлана Іванівна також наголосила, що людина буває щасливою тоді, коли її серце наповнене любов’ю й надією, а розум – знаннями. І що успіх не буває – остаточним, а невдача не повинна стати розчаруванням. Завжди потрібно рухатися вперед і кожен фініш – це старт до нового та кращого.

Зі святковим і по-справжньому особливим днем випускників привітав декан факультету іноземних студентів, професор Петро Сельський. І побажав звершень професійних та щасливої долі.

– Як каже Святе Писання, з Богом нема неможливого, тож нехай на життєвій дорозі з вами буде Боже благословення, – сказав професор Петро Сельський.

Від імені випускників подяку керівництву та викладачам університету за отримані якісні знання висловили Богдана Перевізник і Міхал Пастух.

Після завершення урочистостей випускники вітали одне одного, приймали вітання рідних і друзів, фотографувалися на згадку про хвилюючі миті прощання зі студентством.

Лідія ХМІЛЯР,

Микола ВАСИЛЕЧКО (фото)

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/tdmu.official/photos/?tab=album&album_id=1633027933485997