Виїзна бригада фахівців ТНМУ провела консультативний прийом у Бережанах

Група спеціалістів профільних клінічних кафедр ТНМУ ім. І.Я. Горбачевського провела виїзний консультативний прийом пацієнтів Бережанської центральної районної комунальної лікарні й поліклініки. До складу групи, яку очолив проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан, увійшли: завідувач кафедри хірургії № 2, доктор медичних наук, професор І. К. Венгер, завідувач кафедри терапії і сімейної медицини навчально-наукового інституту післядипломної освіти, професор М. В. Гребеник, кандидат медичних наук, доцент кафедри акушерства та гінекології №2 І. В. Корда, доцент кафедри травматології та ортопедії, військово-польової хірургії І. С. Кулянда, доцент кафедри внутрішньої медицини №3 Т. В. Бойко.

– Задля надання висококваліфікованої мультидисциплінарної консультативно-лікувальної допомоги мешканцям Тернопільщини згідно з наказом ректора ТНМУ, професора М. М. Корди й відповідно до рішення вченої ради університету в нашому виші створили лікувально-консультативну бригаду, – розповів проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан. – Практикуємо таку форму роботи, як організація виїзних консультативних прийомів, аби поєднати вторинну та третинну ланки надання медичних послуг для краян. У рамках співпраці з адміністрацією районних лікувальних закладів фахівці клінічних кафедр ТНМУ консультують пацієнтів, які потребують високоспеціалізованої медичної допомоги. Під час консультативного прийому хворі отримують фахові рекомендації щодо подальшого лікування за місцем проживання, а в разі потреби – скерування на дообстеження та лікування у відділеннях багатопрофільної університетської лікарні, яка є закладом охорони здоров’я третинного (високоспеціалізованого) рівня. Виїзні консультативні прийоми ефективні, бо дають можливість пацієнтам, які мешкають далеко від Тернополя, отримати термінову та фахову допомогу спеціалістів обласного медичного закладу. Таким чином наближаємо спеціалізовану медичну допомогу до пацієнтів. Люди не витрачають свій час і кошти на поїздки до Тернополя, бо наші фахівці з готовністю приїжджають самі в найвіддаленіші лікувальні заклади області. Раннє ж виявлення хвороби та правильне лікування – це передумова успішного одужання.

Проконсультувавши пацієнтів, професор С. Й. Запорожан оглянув операційну й інші підрозділи хірургічного відділення, поспілкувався з колегами. Заступник головного лікаря Бережанської ЦРКЛ Ярослав Корбило розповів, що лікарня має статус окружної та обслуговує мешканців не лише Бережан, а й Козови, Підгайців, Монастириська. Звертаються також пацієнти зі Зборова й Теребовлі. З державного бюджету виділено субвенцію, за рахунок якої втілюють і проекти будівництва нових амбулаторій у селах Бережанського району. Зокрема, триває будівництво амбулаторій у Стриганцях і Курянах, що дасть змогу поліпшити умови надання якісної первинної медичної допомоги місцевим мешканцям. Бережанський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав три нові автомобілі для сільських амбулаторій. Більшість мешканців району вже скористалася правом обрати свого сімейного лікаря та підписала з ним декларацію. Проведення медичної реформи й запровадження принципу «гроші ходять за пацієнтом» у частині фінансування медичних послуг дозволило збільшити заробітню платню лікарям первинної ланки, які мають велику кількість пацієнтів.

До слова, лікар-інфекціоніст Ярослав Корбило – випускник ТДМУ, нині – Тернопільського національного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського. Майже 20 років Ярослав Володимирович працював завідувачем інфекційного відділення, а з 2007-го – на посаді заступника головного лікаря Бережанської ЦРКЛ.

На консультаційний прийом того дня записалися багато пацієнтів, які раділи приїзду спеціалістів клінічних кафедр ТНМУ. Після завершення прийому взяла коротке інтерв’ю у членів виїзної бригади.

Професор, завідувач кафедри терапії і сімейної медицини інституту післядипломної освіти ТНМУ Мар’ян Васильович Гребеник: «За консультацією до мене звернулися десять пацієнтів різного віку. Серед них – молодий чоловік, в якого діагностовано міокардит, є порушення серцевого ритму. Іншому пацієнту з ішемічною кардіопатією потрібно проводити реваскуляризацію (відновлення кровопостачання) ділянок міокарда. Ще один чоловік отримав скерування в університетську лікарню для проведення коронографії. Головне – не відкладати лікування».

Завідувач кафедри хірургії №2, професор Ігор Касьянович Венгер: «В поліклініці я оглянув шестеро пацієнтів, ще чотирьох – у хірургічному відділенні стаціонару. Літня жінка, зокрема, звернулася за консультацією щодо подальшого лікування після операції на артеріальній судині, а чоловік, якому необхідна складна операція, отримав скерування у відділення судинної хірургії університетської лікарні».

Доцент кафедри акушерства і гінекології №2 Інна Володимирівна Корда: «За лікарською консультацією звернулися 17 пацієнток. Кільком жінкам рекомендовано пройти додаткове обстеження у відповідному відділенні університетської лікарні».

Доцент кафедри внутрішньої медицини №3, лікар-гастроентеролог Тетяна Василівна Бойко: «Що захворювання підшлункової залози розповсюджені, підтверджує й нинішній консультативний прийом. Саме з цього приводу – найбільше звернень. Троє молодих людей потребують лікування в зв’язку з ускладненням панкреатиту. Також були пацієнти з функціональними розладами та захворюваннями верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Діагнози їм поставили правильно, хворим надані рекомендації щодо подальшого лікування в умовах університетської лікарні або Бережанської ЦКРЛ».

Доцент кафедри травматології та ортопедії, військово-польової хірургії ТНМУ, ортопед-травматолог Ігор Сергійович Кулянда консультував пацієнтів травматологічного відділення стаціонару й поліклініки. «Найчастіше зверталися пацієнти з травмами та наслідками травм, з травматичним ураженням опорно-рухового апарату. Оцінивши стан кожного, надав рекомендації щодо подальшого лікування та реабілітації».

– Такі виїзні консультативні прийоми для надання висококваліфікованої мультидисциплінарної консультативно-лікарської допомоги відбуватимуться регулярно, бо потреба в них велика, – підсумував сказане проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан. А відтак і в інших районах області у жителів буде можливість отримати консультації провідних фахівців клінічних кафедр ТНМУ, не їдучи до Тернополя. Мобільна лікувально-консультативна бригада ТНМУ навідається до них.

Лідія ХМІЛЯР