Виробничу практику студенти проходили в польському лікувальному закладі

Завдяки укладенню угоди між ТДМУ та Жешувським університетом (Польща) вперше четверо студенток медичного факультету нашого вишу Ірина Вітенко, Діана Комарницька, Ірина Ковальчук та Олена Табака проходили влітку виробничу практику у воєводському клінічному шпиталі №2 імені Св. Ядвіги в адміністративному центрі Підкарпатського регіону.

Цей шпиталь є одним з найбільших і сучасних лікувально-діагностичних центрів південно-східного регіону Польщі. Заклад функціонує з 1989 року та розрахований на 856 ліжок. Тут надають медичну допомогу дорослим і дітям з Підкарпатського регіону висококласні спеціалісти, про що свідчить чимало отриманих міжнародних сертифікатів якості.

У шпиталі функціонують загальні відділення: терапевтичне з центром лікування радіоактивним йодом, хірургічне, акушерсько-гінекологічне, неврологічне, нейрохірургічне, відділення інтенсивної терапії з центром токсикології, кардіохірургічне з центром імплантації штучних кардіостимуляторів, ревматологічне та клініка швидкої допомоги.

Блок педіатричних відділень – це багатопрофільна та спеціалізована команда консервативного й хірургічного лікування. Серед іншого – дитяча неврологія, ендокринологія, пульмонологія, хірургія, ортопедія, гастроентерологія, нефрологія з центром Даліса, неонатологія з підрозділом інтенсивної терапії новонароджених. Тут функціонує унікальний відділ реабілітації неповносправних дітей, в якому хлопчики та дівчатка проходять курс терапії, реабілітації й навчання одночасно під керівництвом фізіотерапевтів, психологів та педагогів.

Основну діяльність відділів клініки забезпечують приймальне відділення, два операційних блоки з 12 операційними, відділення лабораторної діагностики, патоморфологія, відділення ультрасонографії та комп’ютерної томографії, клінічна мікробіологія, лабораторія фармакології та нейрофізіології й центр донорства крові з серологічною лабораторією.

Приємне враження справила на нас гостинність та бажання медичного персоналу навчити, показати та пояснити все нам, студентам з України.

Під час практики у кардіологічному відділенні ми мали змогу спостерігати за ходом таких маніпуляцій, як коронарографія, стентування, шунтування. Були присутні на операції зі встановлення кардіостимулятора, мали чудову можливість освоїти техніку проведення ЕхоКС.

Також працювали у клініці загальної хірургії під керівництвом керівника відділу, хірурга д-ра Роберта Подлясенка. Були на операціях: адреналектомії з приводу гормоннеактивної пухлини наднирника (11 см у діаметрі), лапароскопії. Практикувалися у відділі невідкладної допомоги: здійснювали вторинні хірургічні обробки рани та перев’язки, стежили за оглядом та організацією подальших обстежень.

У клініці гінекології та акушерства були присутні на щоденних ранкових обходах, де розглядали перебіг патологічних вагітностей та методи їх подальшого ведення. Окрім акушерсько-гінекологічного стаціонару відвідували поліклінічне відділення, де проводили диспансерні огляди, мали змогу оцінювати результати УЗД, мамографії та лабораторних методів обстеження.

Під час проходження циклу педіатрії у клініці дитячої гастроентерології відвідували щоденні лікарські обходи, обстежували дітей з хворобами Кавасакі та Шенлейна-Геноха, неспецифічним виразковим колітом і хворобою Крона; стежили за процедурами колоноскопії, іригоскопії, промивання шлунку.

У клініці ендокринології та діабетології працювали під керівництвом декана медичного факультету Жешувського університету. проф. Артура Мазура. Оглядали дітей з гіпофізарним нанізмом і гігантизмом, цукровим діабетом та гіперкортицизмом. Були присутні на процедурі з приводу пункції кісткового мозку в дитини, хворої на цукровий діабет І типу та лейкемію. Разом відвідували школу діабетології, де навчилися розраховувати дозу інсуліну, розробляти дієту, ознайомилися з показами до встановлення та механізмом роботи інноваційних інсулінових помп.

Ірина ВІТЕНКО,

студентка медфакультету