Важлива подія для представників лікарського фаху

Шановні учасники ХVІІ конгресу

Світової федерації українських лікарських товариств!

Цього року ми радо приймаємо висококваліфікованих медиків і відомих науковців з різних міст України та з-за кордону в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського. ХVІІ конгрес Світової федерації українських лікарських товариств є важливою подією для представників лікарського фаху, адже виступає комунікаційною та професійною платформою для співпраці лікарів-українців у всьому світі задля розв’язання актуальних проблем у системі охорони здоров’я.

Це чудова нагода для дискусії в колі колег, можливість почути один одного та спільно опрацювати вектор розвитку української медицини. На мій погляд, конструктивний діалог та обмін досягненнями є вкрай важливими кроками на шляху якісних змін у галузі охорони здоров’я України. Цю ефективну професійну комунікацію лікарів-українців упродовж 41 року успішно підтримує та розвиває Світова федерація українських лікарських товариств, яка була створена 1977 року з ініціативи Українського лікарського товариства Північної Америки.

Упродовж тривалої діяльності СФУЛТ стала визнаним та авторитетним громадським об’єднанням не лише для ефективної взаємодії, а й для професійного вдосконалення лікарів-українців. Також пріоритетними напрямками роботи федерації є сприяння покращення охорони здоров’я й зміцнення здоров’я народу України, розвиток української науки, участь у розв’язанні медичних проблем, правовий та соціальний захист медичних працівників.

Програма цьогорічного конгресу Світової федерації українських лікарських товариств, як і всі попередні, є актуальною, адже охоплює питання організації медичної допомоги, реформування первинної та вторинної ланок надання медичної допомоги, перспективи запровадження національного медичного страхування, професійної автономії та професійної відповідальності лікарів, безперервного професійного розвитку й освіти, безпеки праці та профпатології, охорони материнства і дитинства, інфекційних хвороб, лікарської етики та деонтології тощо. Лікарі-українці з різних країн діляться знаннями й досвідом щодо нових методів діагностики та лікування в різних галузях медицини.

Упевнений, що саме завдяки подібним заходам збільшиться експертне середовище фахівців, здатних втілювати якісні зміни в системі охорони здоров’я в Україні.

Бажаю всім учасникам конгресу творчого натхнення, цікавих дискусій та наснаги в роботі!

Михайло КОРДА,

ректор ТДМУ, професор