Благодійний аукціон допоможе придбати апарат для кардіологічних операцій

Понад сто картин митців з усієї області планують виставити на аукціон заради доброї мети – придбання двокамерного зовнішнього електрокардіостимулятора для кардіоцентру Тернопільської університетської лікарні. Доброчинний аукціон відбудеться 12 травня о 17 годині в Тернопільському академічному обласному драматичному театрі. Волонтери, які зініціювали акцію, планують зібрати 100 тисяч гривень, а небайдужі тернополяни ще й гарно провести вечір у драмтеатрі – послухати гарну музику, придбати картини та інші вироби мистецтва з аукціону.
На зустрічі з журналістами у Тернопільському прес-клубі головний лікар університетської лікарні Василь Бліхар зазначив, що електрокардіостимулятор – прилад для зовнішньої кардіостимуляції серцевої діяльності, який застосовують для оперативних втручань на відкритому серці під час протезування клапанів серця. Такий апарат є дороговартісним і він украй необхідний для лікарні. За словами головного лікаря, в медичному закладі вже розпочали проведення кардіохірургічних операцій. Успішно прооперували 10 пацієнтів з порушеннями роботи серця. Задля цього з обласного бюджету виділили понад 150 тисяч гривень.
Ціна мистецького полотна відомих художників Тернопілля стартуватиме з тисячі гривень. Волонтерки, організаторки доброчинного аукціону Олена Кльоб і Вікторія Іванова розповіли, що, крім художників, акцію підтримали також народні умільці та підприємства. Примітно, що форма організації заходу не зобов’язує на аукціоні щось купувати – всі охочі можуть зробити благодійні внески і покласти до скриньки будь-яку суму. Модератори аукціону запровадили й дрес-код для учасників – одяг червоного, чорного та білого кольорів.
– У нас є досвід організації подібних заходів. П’ять років тому ми вже проводили благодійний аукціон, – розповіла Вікторія Іванова. – Тоді закупили медичне обладнання для реанімаційного відділення Тернопільської обласної лікарні.
Волонтерка Олена Кльоб зазначила, що ціна картин, виставлених для участі в аукціоні, значно нижча, від тієї, яку зазвичай просять художники за власні полотна. Адже митці розуміють потребу та підтримають доброчинну ідею заходу.

Лариса ЛУКАЩУК