Багатогранна особистість, талановитий педагог і науковець

9 липня відзначатиме ювілейний день народження доцент кафедри мікробіології, вірусології та імунології Тернопільського державного медичного університету імені І. Я Горбачевського Наталія Іллівна Ткачук.

Народилася Наталія Іллівна у м. Кременець у сім’ї державних службовців. Середню освіту здобула в Тернопільській загальноосвітній школі. 1970 р. вступила до Тернопільського державного медичного інституту, після закінчення якого з 1976 р. до 1977 р. проходила інтернатуру з терапії на базі Тернопільської обласної лікарні.

З вересня 1977 р. до грудня 1979 р. працювала лікарем-терапевтом у Тернопільській обласній психоневрологічній лікарні.

З січня 1980 р. – асистент і заочний аспірант кафедри мікробіології, вірусології та імунології Тернопільського державного медичного університету, в стінах якого успішно пройшла понад 38-літній трудовий шлях: спочатку асистента, старшого викладача, а з 1987 р. – доцента, завуча кафедри мікробіології, вірусології та імунології.

Активно займалася педагогічною та науковою роботою, 1984 р. захистила кандидатську дисертацію (науковий керівник – проф. І. О. Ситник). Автор і співавтор понад 100 наукових та навчально-методичних публікацій, навчальних посібників «Основи імунології», «Практична мікробіологія», п’яти патентів на корисну модель.

Наталія Іллівна – талановитий вчений, ініціативний педагог, що застосовує творчий підхід, інноваційні технології у роботі з молодими майбутніми науковцями та студентами, а також є водночас простою, доброзичливою людиною, завжди готова допомогти кожному, хто потребує її уваги.

З високою педагогічною майстерністю читає лекції, веде практичні заняття для студентів 2-3 курсів медичного, стоматологічного та фармацевтичного факультетів, займається науковою роботою зі студентами-гуртківцями, які здобувають призові дипломи на Міжнародних студентських наукових конгресах і конференціях, що проводять на базі різних провідних навчальних закладів України.

Для Наталії Іллівни притаманна активна громадська діяльність, зокрема, як куратора студентських груп, популярного лектора товариства «Знання», члена профкому працівників, очільника методичного кабінету університету, багаторічного завуча кафедри та члена оргкомітету з проведення науково-практичних конференцій університету й різноманітних робочих комісій, члена постійнодіючої університетської комісії з проведення тестових іспитів.

Особлива сторінка діяльності доцента Н.І. Ткачук – виконання функцій директора ННІ медико-біологічних проблем, який очолює за сумісництвом упродовж останніх двох років.

Добре відомі не лише її професійні, але й звичні людські якості – скромність, чесність, порядність, доброзичливість, доступність у спілкуванні. Це особистість з добрим гарячим серцем мудрої людини, допитливий дослідник, генератор нових прогресивних ідей, що не зупиняється в пошуках нового та незвіданого.

Її порядність, працелюбність, уважне ставлення до людей, прагнення робити добро заслуговують найвищої оцінки і є прикладом для наслідування новими поколіннями студентів, молодих лікарів і викладачів.

За сумлінну працю Наталія Іллівна неодноразово відзначена подяками ректора університету, нагороджена грамотами Тернопільських обласної ради та облдержадміністрації.

Бажаємо Вам, вельмишановна Наталіє Іллівно, міцного здоров’я, щоб вистачило до столітнього ювілею, сили лева, совиної мудрості, нових успіхів у Вашій благородній діяльності, людського тепла, душевного спокою, родинного благополуччя й затишку, довгих років радісного та щасливого життя. Нехай життя грає всіма барвами веселки й дарує лише найкращі дні, в яких не буде поспіху та суєти, стресів і тривог, а будуть лише тепле сонце, бездонне небо, ліс і поле ніжної зелені, де лагідний вітерець цілує та обіймає Вас!

За роком рік життя невпинно лине,

Дарує весен веселковий час.

У цю прекрасну ювілейну днину

Вітання щирі Ви прийміть від нас.

Хай доля шле Вам і добро, і щастя,

Міцне здоров’я й море благ земних,

А щедрі дні, мов рушники квітчасті,

Нехай ще довго стеляться до ніг!

Колектив кафедри мікробіології, вірусології та імунології