Артем Лимар: «Фармація – найкраща зі спеціальностей»

Артем Лимар – студент 2 курсу фармацевтичного факультету. Староста потоку, член вченої ради факультету. За відмінні успіхи в навчанні відзначений грамотою адміністрації ТДМУ. Артему дуже подобається його майбутня професія – одна з найпрестижніших і високооплачуваних професій як в Україні, так і в світі.
– Фарміндустрія дуже перспективна галузь. В Україні працюють потужні фармацевтичні підприємства, свою продукцію вони експортують у багато країн і продовжують модернізувати власне виробництво. І загалом аптечна справа стрімко розвивається, тож професія провізора актуальна як ніколи. Але й знання треба мати відмінні, – каже Артем.
Знання для Артема – головне. Переконаний: є знання – будуть гарні оцінки.
– Гіппократ свого часу сказав, що медицина – найкраща зі спеціальностей, я ж, гадаю, що найкраща зі спеціальностей – фармація. Бо лікар не може допомогти хворому без лікарських засобів. Але, щоб працювати провізором, треба досконало знати хімію, біологію, анатомію й розуміти який препарат як діє. Спочатку я збирався вступати до Національного фармацевтичного університету в Харкові або Національного медичного університету ім. О. Богомольця, однак розповіді знайомих студентів ТДМУ, які дуже гарно відгукувалися про альма-матер, змінили мої плани. Документи подав до приймальної комісії університету, де тепер навчаюся. Вважаю його найкращим медичним закладом вищої освіти України. Тут створені всі умови для підготовки висококваліфікованих фахівців фармацевтичної галузі, студенти отримують міцні знання та практичні навички, а відтак після закінчення навчання не мають проблем з працевлаштуванням.
– Ваші батьки теж свого часу закінчили ТДМУ?
– Ні. У батька вища юридична освіта, мама працює в туристичній сфері.
– Не хотіли, як мовиться, піти стежкою батька?
– Ні. Та й тато не радив. Він справедливо вважає, що наші інститути випускають надто багато фахівців юридичного профілю, не враховуючи реальну потребу ринку праці. Й головне, правнича наука мене не надто цікавила. В школі – я закінчив Тернопільську ЗОШ №14 – мені подобалися природничі дисципліни, інші теж легко давалися. Лише з фізикою не дуже «дружив». А загалом вчився добре, щороку отримував похвальні листи та грамоти за успіхи в навчанні. Брав участь в учнівських олімпіадах, зокрема, здобув перше місце в одній з номінацій на олімпіаді з економіки.
– Зараз які навчальні дисципліни ваші улюблені?
– Усі важливі й усі потрібно знати, тому улюблених немає. Старанно готуюся до кожного заняття.
– Вільний час присвячуєте…
– … спорту. З дитинства граю у футбол, волейбол, баскетбол. Останні чотири роки віддаю перевагу аматорському бодібілдінгу, регулярно відвідую тренажерну залу. Тренуюся для здоров’я та задоволення і для того, щоб підтримувати добру фізичну форму.
– Хто для вас найбільший авторитет у цьому виді спорту?
– Андрій Скоромний, який, до слова, народився в Україні, в Черкаській області. Він – майстер спорту з бодібілдінгу, призер багатьох чемпіонатів. Близьким за духом вважаю Олександра Кареліна. Його називали найкращим борцем планети. На одному з чемпіонатів він вийшов на килим травмованим, зі зламаним ребром. І переміг супротивника. Люблю читати книги, в яких легенди спорту розповідають про себе, власні досягнення. А також класику. Одна з останніх книг, яку прочитав, – «Брати Карамазови» Федора Достоєвського. Важко в кількох словах описати враження, скажу лише, що такі твори допомагають краще розуміти життя та людей. Оповідання Чехова наповнені глибоким змістом. Вражає багатогранність таланту Черчілля. Сер Вінстон – один з моїх улюблених історичних постатей. А ще – Бісмарк, який об’єднав німецькі землі в єдину державу. В історії України справжнім національним лідером був Богдан Хмельницький. Дуже його шаную.
– Ваш улюблений вислів чи афоризм?
– «Неможливо завжди бути героєм, але завжди можна залишатися людиною». Цілком з ним згоден.
– Вже склали плани на літо?
– Ще ні. Зараз головне – як слід підготуватися до сесії. Після цього матиму вдосталь часу для відпочинку і для того, щоб побути вдома з рідними. Далеких мандрівок не планую. Є країни, які хотів би відвідати, але це в майбутньому.

Лідія ХМІЛЯР